Dnes je čtvrtek 13.12.2018, svátek má Lucie (zítra má svátek Lýdie)

Přihlášení

AKTUALITY
ZÁŘÍ

OBNOVA ZEMĚDĚLSKÉ USEDLOSTI Č. 6 V CHOTINĚVSI

Na hlavní budově byla dokončena výměna střešní krytiny, osazeny nové okapy a svody. Na půdě je nová dřevěná podlaha. Do budovy zavedena elektřina a uložen hlavní přívod pro plyn. Obecní pracovníci průběžně odstraňují staré omítky a odvážejí suť. Aby mohla být opravena střecha na další budově „torule“, bylo třeba uvnitř vybourat příčky, odstranit překlady a především vyndat kotle a lokomotivu, které sloužily na vaření brambor pro dobytek. Kotle a lokomotiva byly jeřábem přeloženy na nákladní vozy a odvezeny do sběrných surovin. Do konce roku by měla být dokončena oprava střechy včetně nové střešní krytiny.

SOUTĚŽ VESNICE ROKU

V krajské soutěži obec získala zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí. Slavnostní vyhlášení se konalo 31. srpna v Brozanech nad Ohří (vítězná obec), za účasti všech přihlášených obcí, členů hodnotící komise, zástupců kraje a Spolku pro obnovu venkova. Za naši obec zelenou stuhu přebíral starosta Milan Klepsa. Koncem září naši obec navštíví zástupci celorepublikové soutěže, kteří jsou zaměřeni na zeleň a životní prostředí.
DUBEN

SOUTĚŽ VESNICE ROKU

Obec přihlásila Chotiněves do soutěže VESNICE ROKU, kterou každoročně pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj a krajské úřady. Vesnice může z krajského kola postoupit do celostátní soutěže. Vítězná vesnice je peněžně ohodnocena.

REKONSTRUKCE HOSPODÁŘSKÉ USEDLOSTI V CHOTINĚVSI

Obec zakoupila v Chotiněvsi rozsáhlou hospodářskou usedlost, která svou velikostí a umístěním odpovídá požadavkům obce i občanů na mnohostranné využití. Představa je taková, že zde bude hasičská zbrojnice, garáž pro obecní mechanizaci, sklad a sociální zařízení pro pracovníky obce, byt pro správce budovy, ubytovna pro turisty, knihovna s internetem, vesnické muzeum, obecní úřad ... Vzhledem k rozsahu prací a nemalým finančním nákladům, bude celá rekonstrukce probíhat delší dobu a s předpokládanými dotacemi. Některé objekty jsou dost poškozené, proto prvním úkolem je oprava střech, která bude hotová do konce roku. Na největším objektu se dokončuje výměna střešní krytiny včetně několika krovů.

CHOTINĚVES – NÁHRADNÍ ZDROJ VODY

Severočeská vodárenská inženýrská společnost s.r.o. Ústí nad Labem a inventovala nový přivaděč vody z vodojemu Jištěrpy do Chotiněvse. Chotiněves dosud využívala vlastní zdroj, kterýobsahoval dusičnany a tím nevyhovoval normě na pitnou vodu.

Nová verze webu - vyzkoušejte ...© Copyright Petr Šmatlák 1998-2015

Obecní úřad Chotiněves - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz